تعمیر قهوه ساز

قهوه ساز یک نوع وسیله برای آماده کردن قهوه است، این وسیله ی کوچک داغ کننده که برای دم کشیدن دانه های قهوه کاربرد دارد.

خراب شدن دستگاه قهوه ساز در بیشتر مواقع خیلی ساده اتفاق می افتد و ممکن است که شما یک دفعه با ایراد دستگاه روبرو بشوید.

شناسایی مشکلات پیش آمده برای یک دستگاه قهوه ساز

اگر در زمان استفاده متوجه شدید که اصلا قهوه ساز کار نمی کند، در ابتدا پریز برق را چک کرده، بعد سیم برق و فیوز داخلی و ترموستات آن را بررسی کرده و اگر نیازمند تعمیر قهوه ساز بود اینکار را انجام بدهید.

اگر در زمان دم کردن قهوه متوجه این موضوع شدید که قهوه ی شما را آرامی دم می کشد بهتر است که لوله ی آب گرم را از نظر مواد معدنی و یا رسوب بررسی کرده و تمیز کنید.

اگر دستگاه قهوه ساز داغ نمی کند باید سیستم گرمایش آن را امتحان کنید و در صورت نشتی عیب آن را تشخیص داده و در صورت نیاز داشتن به تعمیر قهوه ساز آن را تعمیر کنید که این کار را باید توسط متخصصین سان سرویس انجام بدهید.

تعمیر قهوه ساز

تعمیر قهوه ساز

تمیز نمودن دستگاه قهوه ساز

برای انجام عمل تمیز کردن انواع قهوه سازها در ابتدا باید سینی زیر دستگاه  و پارچ آن را با آب و مواد شوینده انجام می شود.

حتماً باید بعد از هر بار مصرف پارچ را تمیز شست و برای جرم گیری قسمت های دیگر بهتر است از مواد شوینده مخصوص اینکار استفاده بشود.

برای تمیز کردن می توانید از محلول آب و سرکه هم استفاده کرد تا قسمت های مختلف دستگاه قهوه ساز را تمیز کرد و هیچ گاه سرکه را با سفید کننده مخلوط نکنید زیرا حالت سمی پیدا می کند.

علت روشن نشدن دستگاه قهوه ساز چیست؟

 در ابتدای کار باید به سراغ پریز برق رفت در زمانی که دستگاه قهوه ساز روشن نمیشود، بعد کابل دستگاه را بررسی کرده که قطعی نداشته باشد و با بررسی این موارد اگر باز هم روشن نمیشود اشکال در قطعات برد اصلی و سیم کشی و سوکت های قهوه ساز می باشد.

چند نکته ی مهم در مورد استفاده از دستگاه قهوه ساز

 هرگاه می خواهید که به مقدار زیادی قهوه درست کنید بهتر است از دستگاه قهوه ساز (Espresso) استفاده نکنید.

همیشه سیم رابط را چک کرده و اگر زخمی شده است تصمیم به تعویض و درست کردن آن بگیرید، هیچ گاه قسمتهایی از دستگاه قهوه ساز که قطعات الکتریکی آن وجود دارد در داخل آب قرار ندهید، هر وقت که مقدار مشخصی از قهوه خشک را برای مصرف انتخاب نمودید.

حتماً از دستگاه از جهت این مقدار استفاده بشود، برای درست کردن قهوه ساز هیچ گاه از آب داغ استفاده نکنید، اگر قهوه را با آب سرد استفاده کنید کیفیت آن بسیار بهتر خواهد بود.

تعمیر قهوه ساز

تعمیر قهوه ساز

اگر المنت دم کردن قهوه بسوزد؟!

شما باید ترمینال های المنت قهوه را پیدا کنید و بعد از اتصال دستگاه به برق با ولتاژ آومتر اختلاف سطح الکتریکی را بررسی کرده و با اندازه گرفتن ببینید اگر به المنت ولتاژ می رسد ولی حرارتی تولید نمی شود احتمال سوختن آن می باشد.

تلخ بودن مزه ی قهوه آماده شده توسط دستگاه قهوه ساز

اگر در زمانی که قهوه را توسط دستگاه قهوه ساز آماده کردید متوجه تلخی طعم قهوه شده اید باید بدانید که احتمال اول به خاطر زیاد بودن مقدار قهوه ی ریخته شده در داخل دستگاه خواهد بود.

احتمال بعدی به خاطر تمیز نبودن داخل دستگاه قهوه ساز می باشد که بهتر است تمامی قطعاتش را تفکیک کرده و با باز کردن همه ی قطعاتش آن را به طور کامل تمیز کرده باشید تا بتوانید یک قهوه ی خوب را ارائه دهید.

علت اینکه قهوه ی آماده شده از لوله ی وسط فوران نمیکند؟

وقتی که آب در دستگاه قهوه ساز به دمای جوش می رسد ولی از لوله ی وسط فوران نکرده باید علت را جویا بشوید که دلیل اول می تواند به خاطر این است که ترموستات تنظیم نمی باشد.

باید برای برطرف کردن عیب دستگاه ترموستات آن را تعویض نمود و در مرحله ی بعد سوراخ های سوپاپ را که انسداد پیدا کرده کاملاً تمیز کرد ولی گاهی هم این سوپاپ هم ممکن است شکسته شده باشد که باید اقدام به تعویض کرد.

به چه علتی دستگاه قهوه ساز نمی تواند قهوه را درست کند؟

یکی از ایرادهای دستگاه قهوه ساز قهوه درست نکردن آن می باشد و با انتخاب همه ی برنامه ها دستگاه به اجرا در نمی آید.

شایع ترین مورد در بابت این اشکال در سیستم قهوه ساز می تواند جرم گرفتن لوله های قهوه ساز، کار نکردن المنت و از کار افتادن این قطعه و در نهایت گرم نشدن آب، جرم گرفته مخزن دستگاه قهوه ساز می تواند باشد.

برای رفع این عیب دستگاه بهتر است که با کارشناسان متخصص تعمیر قهوه ساز تماس بگیرید تا اقدامات لازم را برای انجام تعمیرات دستگاه قهوه ساز شما انجام بدهند.

دلیل گرم نشدن آب در دستگاه قهوه ساز

اگر با این ایراد روبرو هستید باید اتصالات و سیم برق را بررسی کرده و بعد از به سراغ المنت دستگاه بروید زیرا المنت دستگاه موظف به گرم کردن آب و تولید حرارت خواهد بود و احتمالا المنت سوخته است.

اگر با مشکل داغ نبودن قهوه هم روبرو شدید می تواند علتش همین المنت باشد زیرا المنت گرم نگه دارند.

هم در قهوه ساز وجود دارد و اگر نتواند وظیفه اش را انجام بدهد خراب شده و نیاز به تعویض دارد و یا اینکه ممکن است با تعمیرات هم ایرادش برطرف بشود.

برای عیب یابی دستگاه قهوه ساز باید با تکنسین های با تجربه تعمیر قهوه ساز تماس گرفته و از آنها برای برطرف کردن عیب دستگاه کمک گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست