تعمیر اجاق گاز

شما می توانید برای انجام تعمیر اجاق گاز خود با معتبرترین و با کیفیت ترین تعمیرکاران موجود تماس حاصل کنید تا ایراد اجاق گاز شما را برطرف کنند.

دستگاه اجاق گاز یکی از لوازم پر مصرف در آشپزخانه ها که در طرح ها و رنگهای متفاوتی از جمله سایزهای مختلفی وجود دارد که در زمان های دور انسانها از آتش برای پخت و پز و… استفاده می کردند.

که با پیشرفتهایی که وجود داشته کم کم استفاده از آتش کنار رفت و از اجاق گاز استفاده شد.

بنیان و اساس کار همه ی اجاق گازها همه شبیه هستند و هر گونه قطعی، اتصال، عیب و ایراد در مسیر گاز رسانی موجب شده تا شعله ی آبی اجاق گاز با مشکل روبرو بشود.

موارد نصب اجاق گاز

در زمانی که این دستگاه اجاق گاز خریداری می شود در مرحله ی بعد باید اجاق گاز را نصب کرد، هر چند که شاید به نظر بیاید که نصب این دستگاه شاید بسیار راحت به نظر بیاید ولی باید افرادی که قصد انجام این کار را دارند از دقت و توجه خاصی بر خوردار باشند و دارای تخصص باشند.

فاصله ی استاندارد لوله ی گاز و کاشی آشپزخانه رعایت بشود و در زمان نصب توجه داشته باشد که لوله در معرض گرما قرار نگیرد تا خطر آتش سوزی به وجود نیاید.

انجام عمل نصب دارای حساسیت بسیار بالایی است و نصب نادرست می تواند خطر آفرین باشد و باید به افراد با تجربه و ماهر تعمیر اجاق گاز این کار را بسپارید.

تعمیر اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز

انجام سرویس دوره ایی اجاق گاز

انجام دادن سرویس های دوره ایی بسیار دارای اهمیت می باشد هر چند که بیشتر افراد احساس میکنند که نیازی نیست و فقط در صورت خراب شدن اجاق گاز باید با افراد متخصص تعمیر اجاق گاز سان سرویس در ارتباط باشند.

در صورتی که با انجام به موقع این عملیات سرویس دوره ایی می توانند بر عمر مفید اجاق گاز بیفزایند و اگر اجاق گاز از ایرادهای کوچکتری برخوردار هست با رفع آن می توان جلوی ایرادهای بزرگتر را گرفت.

انسداد اجاق گاز به واسطه ی مواد غذایی

اگر در زمان استفاده کردن از اجاق گاز احساس کردید که شعله ی اجاق گاز در حد کمی می باشد و به طور صحیحی کار نمی کند، امکان دارد که شعله ها مسدود شده باشند.

این انسداد شعله ها می تواند به خاطر بسته شدن سوراخ شعله به خاطر چربی مواد غذایی باشد که شما می توانید با برداشتن کلاهک شعله ها صفحه را با آب گرم و حوله ی نم دار تمیز کنید.

یا با خیس کردن آن با آب گرم و سرکه برای یک تایم کوتاه و بعد با یک مسواک نرم چربی ها را از آن پاک کرد که بعد از انجام این مراحل باید رفع مشکل شده باشد و شعله بتواند روشن بشود.

ولی اگر با طی این مراحل هنوز مشکل برطرف نشده است احتمالاً با ایراد بزرگتری روبرو خواهید بود و باید با متخصصین تعمیر اجاق گاز ارتباط برقرار کنید تا برای رفع این ایراد اقدامات لازم را انجام بدهند.

چرا شعله ی اجاق گاز روشن نمی شود؟

اگر در زمان آشپزی بی توجهی وجود داشته باشد و هنگام پخت و پز غذا بر روی اجاق گاز سر نرود، اگر این اتفاق بیفتد حتماً  اقدام به تمیز کردن نمایید، ممکن است که در زمان تمیز نمودن الکترودهای جرقه زن و یا سر شعله ها از جایگاه اصلی خود جابه جا شده باشند.

در زمانی که شعله ها روشن نشود می تواند به علت کثیف بودن مشعل اجاق گاز و قرار گرفتن نامناسب سر شعله ها و تنظیم نبودن دقیق الکترودها باشد که با بررسی این موارد باید ایراد اجاق گاز برطرف بشود در غیر این صورت باید با تکنسین ها تماس حاص کنید تا دستگاه را عیب یابی کنند و ایرادش را برطرف کنند.

تعمیر اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز

علت زردی شعله ی اجاق گاز چیست؟

اگر در زمان استفاده کردن با زرد سوختن شعله ی اجاق گاز روبرو شدید باید بدان توجه کنید، علت مهم این ایراد می تواند در تنظیمات مخلوط هوا و گاز باشد که در بیشتر اجاق گازها دیده می شود.

اگر اجاق گاز شما از نوع پیشرفته ی امروزی باشد با انجام تنظیمات فاصله ی نازل و رابط مشکل باید برطرف بشود.

اگر سوخت ناقص باشد باعث زردی شعله ها خواهد شد و اگر برطرف نشود مشکلات بعدی را در پیش رو خواهید داشت بنابراین در اسرع وقت باید اقدامات لازم را انجام داد.

چند نکته ی ایمنی در زمان نصب اجاق گاز

دستگاه اجاق گاز باید حتماً نکات ایمنی را در زمان نصب آن رعایت کرد، این موارد شامل: قرار دادن اجاق گاز در محل مناسب، جریان تهویه آشپزخانه ملایم باشد، قرار دادن اجاق گاز در فاصله ی مناسب با دیوارهای اطراف، هرگز مواد اشتعال زا را در نزدیکی اجاق گاز نگهداری نکنید.

باید در مسیر جریان آرام هوا قرار داشته باشد، از ظروفی که مقاوم هستند در برابر حرارت استفاده بشود، در هنگام وصل کردن دستگاه اجاق گاز از بست های مطمئن و محکم برای سر شیلنگ و شیر گاز استفاده بشود، فاصله ی بین هود و اجاق گاز را رعایت کنید تا در حد فاصل مناسبی قرار بگیرد و صدماتی را به هود نرساند.

چرا اجاق گاز دود می کند؟

اگر از اجاق گازی که استفاده می کنید سالها از آن استفاده کرده اید و فرسوده شده است می تواند علت دود کردن اجاق گاز به خاطر وجود چربی و ریخته شدن تیکه های کباب باشد که با تمیز کردن مشکل برطرف میشود.

اگر اجاق گاز شما کهنه نیست، در اجاق گازهای نو وجود دود خیلی غیر طبیعی نمی باشد زیرا در ساختار اجاق گازهای نو از روغن های مخصوص استفاده شده که در زمان استفاده کردن احتمال دود می باشد و تا مدتی که از آن استفاده می شود.

این دود هست ولی بر اثر گذشت زمان خودش برطرف می شود ولی گاهی وجود مشکلات فنی باعث دود و کردن شده که باید توسط افراد متخصص تعمیر اجاق گاز دستگاه عیب یابی شده و ایرادش برطرف بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست