تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی ممکن است دلایل متعددی برای خراب شدن داشته باشد و در مراکز تخصصی تعمیر جاروبرقی افراد کارشناس با تجربه می توانند دستگاه جاروبرقی شما را عیب یابی کنند.

ولی گاهی هم می توان عیب دستگاه جاروبرقی را بدون حضور افراد متخصص پیدا کرد و نیازی به آنها نباشد.

ولی در زمانی که جاروبرقی شما نیازمند تعمیرات باشد و ایرادش جدی باشد بهتر است که برای جلوگیری از هزینه های اضافی و آسیب رسیدن به قطعات دیگر باید از افراد متخصص تعمیر جاروبرقی سان سرویس کمک گرفت.

با حضور افراد تعمیر کار تعمیر جاروبرقی دیگر نیازی به حمل دستگاه جاروبرقی به تعمیرگاه نیست و همه ی کارهای تعمیر در منزل و به راحتی انجام پذیر می باشد.

گاهی ممکن است ایراد دستگاه جاروبرقی خیلی مهم نباشد و با بردن دستگاه تا تعمیرگاه بتوان عیبش را برطرف کرد.

ولی گاهی هم اصلا نمیتوان جاروبرقی را انتقال دارد و به همین دلیل افراد متخصص با حضورشان در محل  دستگاه را عیب یابی نموده و مشکلش را حل می کنند.

برطرف کردن ایراد دستگاه جاروبرقی که به طور یهویی خاموش می شود؟

هرگاه با خاموش شدن ناگهانی دستگاه جاروبرقی روبرو شدید باید عوامل متعددی را مورد بررسی قرار بدهید:

بیشترین دلیل خاموش شدن دستگاه جاروبرقی به خاطر ایراد در سیستم برقی دستگاه می تواند باشد.

به غیر از این مورد چک کردن سیم کشی دستگاه جاروبرقی هم می تواند می باشد.

در برخی موارد با کار زیاد و روشن ماندن دستگاه جاروبرقی در مدت زمان طولانی که باعث داغ شدن موتور دستگاه جاروبرقی می شود که باعث خاموش شدن آن خواهد شد.

اما در بعضی از دستگاه های جاروبرقی که مجهز به سنسور وضعیت و دما هستند در زمان بالا رفتن دمای موتور دستگاه جاروبرقی فعال شده و به طور خودکار جاروبرقی را خاموش کرده تا دوباره دمای موتور دستگاه جاروبرقی به حالت اولیه برگردد و این می تواند از سوختن موتور جاروبرقی جلوگیری کند.

اگر دستگاه جاروبرقی شما در زمان استفاده کردن به طور مکرر و با وجود فاصله های کوتاه خاموش و روشن می شود.

احتمالاً ایراد در قسمت پریز و یا دوشاخه ی برق می تواند باشد که بررسی بیشتر می توان علت را جویا شد و دستگاه عیب یابی می شود و همانند روز اول کار می کند.

تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی

در زمان استفاده کردن از دستگاه جاروبرقی به نکاتی باید اهمیت داد؟

  • هرگز به صورت دائم و چندین ساعت پشت سر هم از دستگاه جاروبرقی استفاده نکنید و به آن استراحت بدهید.
  • سعی بر این نداشته باشید که با جاروبرقی زباله های بزرگ را بردارید.
  • اگر جاروبرقی شما دارای کیسه ی یکبار مصرف هست خیلی راحت تر و بهتر می باشد.
  • با شنیده شدن هر گونه صدای خفن و غیر طبیعی در زمان کارکرد دستگاه جاروبرقی فوراً آن را خاموش کرده و با تعمیرکاران متخصص تعمیر جاروبرقی ارتباط برقرار کنید.
  • اگر دستگاه جاروبرقی شما مجهز به استفاده کردن در مکان های مرطوب نیست هرگز برای جمع کردن آب از آن استفاده نکنید.
  • در مواقعی که جاروبرقی شما خیس شده است باید سریع دستگاه را خاموش کرده و از برق بیرون بیاورید.
  • برای جلوگیری کردن از خراب شدن جاروبرقی و افزودن طول عمر مفید آن بهتر است که تمامی قطعاتش را با دستمال مرطوب به طور کامل تمیز کنید و ماهانه قطعات را باز کرده و مرتب نمایید.
  • برای جلوگیری کردن دستگاه جاروبرقی از کاهش مکش دستگاه بهتر است که فیلترها را هر ماه دو مرتبه بررسی کرد و آن را تمیز و مرتب کرد.
  • اگر جاروبرقی شما از مدل جدید که هوشمند می باشد در اختیار دارید این را بدانید که این جاروبرقی ها بسیار حساس و از ظرافت خاصی برخوردار هستند بیشتر باید مراقبت بشود.

فیلتر عامل داغ شدن موتور جاروبرقی

در بیشتر جاروبرقی های امروزی که در بازاره(LG , SAMSUNG ,SNOWA و…) ا موجود است همگی دارای قطعه ایی به نام فیلتر هستند، از وظایف فیلتر جاروبرقی گرفتن گرد و خاک تا دستگاه جاروبرقی بتواند به راحتی با هوای بیرونی تبادل داشته باشد.

در مواقعی که فیلتر جاروبرقی شما بسیار کثیف شده باشد این تبادل هوا صورت نگرفته و در نتیجه به موتور جاروبرقی فشار بسیاری به وجود می آید.

برای اینکه از بروز این مشکلات جلوگیری بشود بهتر است که همیشه فیلتر دستگاه را تمیز کرده و از دستگاه جدا کنید و خیلی خوب بشویید.

ولی مورد شستشو برای زمانی است که اگر فیلتر قابل شستشو باشد وگرنه در غیر این صورت فقط می توانید با تمیز کردن فیلتر آن را دوباره در جایگاه خود قرار دهید با این کار می توانید بر طول عمر مفید دستگاه بیفزایید.

تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی

دلیل بوی سوختگی و دود از دستگاه جاروبرقی چیست؟

اگر در زمان استفاده کردن از دستگاه جاروبرقی بوی بد و سوختگی و گاهی هم ممکن است دود دیده بشود باید علت را جویا بشوید تا به قطعات دیگر آسیبی نرسد.

گاهی با انسداد مسیر لوله ی مکش جاروبرقی باعث نمایان شدن این مشکل می شود که باید مسیر را بررسی کرد.

اگر چیزی در مسدود شدن دخالت داشته آن را برطرف نمایید که این انسداد باعث بلند شدن بوی دود و در نهایت سوختن موتور جاروبرقی خواهد شد.

شنیده شدن صداهای غیر طبیعی و ناجور از دستگاه جاروبرقی

احتمال دارد در زمان کار کردن با دستگاه جاروبرقی شما متوجه صداهای غیر طبیعی از آن بشوید که می تواند به خاطر خراب شدن تسمه و یا دلیلی دیگر کثیف شدن فیلتر و یا پر شدن کیسه ی جاروبرقی باشد.

که با برطرف کردن این موارد باید مشکل جاروبرقی برطرف بشود اگر باز ایرادش برطرف نشد باید به کارشناسان اطلاع رسانی بشود تا اقدامات لازم در جهت تعمیرات را برای دستگاه جاروبرقی انجام بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست