تعمیر آبگرمکن

امروزه در برخی از مسکن ها و ساختمان ها برای استفاده از آب گرم از دستگاه های آبگرمکن استفاده می شود، برای شستن ظروف، حمام کردن و آشپزی و… از آبگرمکن استفاده می شود.

به دلیل وجود سر و صداهای زیاد شوفاژ خانه ها و مشکلات دیگر بیشتر افراد تمایل بیشتری به استفاده کردن از آبگرمکن های دیواری برای افراد شده است.

انجام سرویس های دورهایی آبگرمکن ها

آبگرمکن ها به خاطر مکانیکی بودن آنها دائماً باید عمل سرویس های دوره ای انجام بشود، با توجه به مواد معدنی و رسوباتی که در آب وجود دارد احتمال دارد قطعات و لوله های آبگرمکن دچار رسوب گرفتگی می شود.

اگر به این رسوبات توجهی نداشته باشید باعث خرابی و صدمه زدن به قطعات دیگر آبگرمکن می شود.

اگر سرویس دوره ایی دارای اهمیت نباشد مشکلات به بار می آید، حتماً سالی یکبار سرویس را انجام داده، برای جلوگیری کردن از ترکیدن لوله ها آن را دور از سرما قرار دهید.

بهتر است دودکش را بررسی کنید تا چیزی مانع از خروج هوا نباشد، در هوای گرم تابستان سعی شود که آبگرمکن را در درجه ی پایین تری قرار داد و برعکس در هوا سرد با دمای بالاتری از دستگاه آبگرمکن استفاده بشود و همیشه به رنگ آبی شعله توجه داشته باشید که اینگونه باشد در غیر این صورت با مشکل روبرو شده است.

تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن

داغ شدن آب آبگرمکن بیش از حد

اگر دستگاه آبگرمکن شما بر دمای بالا تنظیم شده باشد خروج آب بسیار داغ خواهد شد و سعی داشته باشید که دما را در حد تعادل نگه دارید و اگر باز میزان داغی بالا و پایین می شود احتمال دارد که سنسور دمایی دستگاه خراب شده است.

یا سست شده و این قابیلت را ندارد که در دما را در حد میزان طبیعی نگه دارد، البته گرفتگی فیلتر هم می تواند از عوامل داغ شدن  بیش از حد آب باشد.

چرا شمعک آبگرمکن روشن نمیشود؟

گاهی شمعک آبگرمکن به خاطر مسدود بودن شیر پروانه ایی، گرفته بودن صافی و یا مجرای نازل باشد، در صورت بسته بودن شیر می توانید با باز کردن شیر این مشکل را برطرف کرد.

ولی برای تمیز کردن صافی می توانید از تعمیرکاران حرفه ایی و با تجربه تعمیر آبگرمکن سان سرویس کمک بگیرید تا این اشکال برطرف بشود.

علت خاموش شدن شمعک به خودی خود چیست؟

اگر با روشن کردن شمعک مشاهده کردید که به طور خود به خود خاموش می شود احتمال می رود که این ایراد در قطعه ی ترموکوپل خواهد بود و نیاز به تعویض دارد و یا اینکه سالم هست و فقط مهره ی آن شل می باشد که با سفت کرد آن ایرادش گرفته می شود.

علت دیگر این ایراد خراب شدن شیر مغناطیسی آبگرمکن می باشد که باید عمل تعویض صورت بگیرد، گاهی هم به دلیل نرسیدن مقدار کافی از گاز به شمعک باعث بروز این مشکل شده باشد که باید مسیر ورودی گاز را تمیز کرد.

به چه دلیلی آبگرمکن خاموش می شود؟

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد در زمانی که در داخل حمام قرار دارید با خاموش شدن آبگرمکن روبرو شوید که از موارد رایج از مشکلات آبگرمکن هاست، خاموش شدن این دستگاه می تواند بنا به علتهای متفاوتی باشد:

خراب شدن قطعه ی دیافراگم آبگرمکن، بالا بودن ارتفاع شمعک، صدمه دیدن ترموکوپل و خراب شدنش، اشکال در قسمت شعله ی آبگرمکن، افت فشار آب و گاز

می تواند در بروز این مشکل موثر باشد که برای رفع آن نیازمند تعمیر آبگرمکن توسط افراد متخصص و تعمیرکار تعمیر آبگرمکن خواهید بود.

تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن

چرا آب داغ خروج شده از آبگرمکن ها در بعضی مواقع رنگ گرفته است؟

ممکن است در زمان استفاده کردن از آب آبگرمکن متوجه بشوید که رنگ آب تغییر کرده است.

این نشانه ی ایراد در عملکرد دستگاه آبگرمکن شماست، با قدیمی بودن دستگاه آبگرمکن نمایان شدن این ایراد بیشتر خواهد و باید لوله ها را بررسی کرد.

زیرا استفاده کردن از این آب احتمال دارد که سلامتی شما را به خطر بیندازد، برای رفع این ایراد بهتر است که لوله های آبگرمکن را تعویض کرد.

با قرار دادن فیلتر در مسیر آب دستگاه می توان برای مدت کوتاه و موقت این مشکل را برطرف کرد.

 کم شدن فشار آب گرم به چه علتی می تواند باشد؟

اگر با کم شدن فشار آب در آبگرمکن روبرو هستید احتمال دارد از کاهش فشار آب سرد ورودی دستگاه آبگرمکن و یا رسوب گرفتن شیر آب باشد.

همین دلیلی برای کم شدن فشار آب خواهد شد و اگر بخواهید این ایراد را برطرف کنید بهتر است که عمل رسوب زدایی را هر چه زودتر انجام بدهید.

وجود رسوب بر سر الکترود آبگرمکن

از موارد شایع در آبگرمکن ها رسوب گرفتن سر الکترود می باشد، باید سنسور گاز را بررسی کرد.

باید سر الکترود را رسوب زدایی کنید تا بتواند به راحتی به عملکردش ادامه بدهد که در قدم اول می توانید از سالم بودن شیر آب سرد و گرم اطمینان حاصل نمایید.

انجام هواگیری آبگرمکن ها

با مشاهده کردن برخی از مشکلات نظیر گرم نکردن آب توسط آبگرمکن احتمال دارد که با افت فشار روبرو شده باشد.

که این ایراد را می توان با انجام عمل هواگیری دستگاه رفع عیب کنید که باید توسط کارشناسان با تجربه تعمیر آبگرمکن صورت بگیرد.

در هر زمانی که با مشکلات دستگاه آبگرمکن روبرو شدید می توانید با کمک گرفتن از تکنسین های با تجربه ایراد آن را برطرف نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست