تعمیر فر توکار

فر تو کار نسبت به بقیه ی وسایل تقریباً دارای ساختار ساده ایی است و انجام تعمیرات آنها هم می تواند به طور معمول راحت و آسان باشد به شرطی که به کارکرد دستگاه فر تو کار آشنا باشید.

دستگاه فر توکار از یک یا دو المنت تشکیل شده است، که یکی از این دو المنت برای تولید حرارت و دیگری برای پخت و پز می باشد.

از قطعات دیگر این دستگاه فر توکار وجود فن ها می باشد که عملکردشان به این صورت است که هوای داخل فر را به صورت یکنواخت گرم می کند که همین کارایی آن در پخت غذا کمک می کند.

نصب و سرویس دستگاه فر توکار

انجام دادن نصب فر توکار خیلی پیچیده نخواهد بود، ولی بهتر است که برای نصب فر توکار از افراد متخصص سان سرویس کمک گرفت تا نتیجه ی بهتری در عملکرد فر باشد و پخت غذا در آن بهتر باشد.

انجام دادن سرویس دوره ایی باعث شده تا اگر ایرادی کوچک هم در عملکرد دستگاه می باشد آن را برطرف کنند احتمال دارد در اثر پخت غذا، مواد غذایی به اطراف دیواره ی فر پاشیده باشد که این خود ممکن است به بعضی از قطعات آسیب رسانده باشد.

ولی با حضور متخصصین تعمیر فر توکار و انجام امورات دستگاه می توان از آسیب های جدی تر جلوگیری کرد و این را بدانید که انجام سرویس ها بسیار مهم می باشد.

تعمیر فر توکار

تعمیر فر توکار

کم و زیاد شدن حرارت فر توکار به چه علتی است؟

اگر در زمان انجام دادن کار با فر متوجه این مشکل کم و زیاد بودن حرارت آن شدید باید قطعات ترموستات و سنسور دما را بررسی کرد.

با توجه به ارورهایی که دستگاه در حین کار می دهد و کمک گرفتن از افراد متخصص تعمیر فر توکار قطعه ی آسیب دیده را بررسی کنند و ایراد دستگاه فر توکار را پیدا کنند و آن را برطرف نمایند.

خراب شدن برد الکترونیکی فر توکار

همان طور که می دانید قطعه ی برد الکترونیکی همانند مغز انسان که فرمان دهنده اعضای بدن می باشد عمل کرده و قطعه ی برد در فر توکار مثل مغز آن می باشد که وظیفه اش خاموش و روشن کردن المنت ها می باشد.

در زمانی که با این مشکل روبرو می شوید می توانید در ابتدای کار برق دستگاه را بررسی کنید اگر با وصل بودن برق روبرو بودید پس ایراد سیستم به خاطر برد است که خراب شده و نیازمند تعمیر فر توکار توسط افراد متخصص می باشد.

چرا صفحه ی نمایش فر روشن نمی شود؟

اگر در زمان کار کردن با فر توکار صفحه ی نمایش روشن نشد می توانید دستگاه فر را یکبار روشن و خاموش کنید و تایم و زمان را دوباره تنظیم کنید و بعد از آن برد اصلی دستگاه فر توکار را بررسی کنید.

از صحت آن اطمینان داشته باشید و ممکن است که برد دستگاه دچار ایراد شده باشد، بعد از این مرحله می توان کابل و سوکت های اتصال برد نمایشگر را چک کنید تا اگر ایرادی دارد آن را برطرف کنید.

فیوزهای فر توکار چه کارایی دارد؟

اگر فر توکار شما دارای قطعه ایی به نام فیوز دارد، اگر خطایی در برق دستگاه پیش بیاید باعث فیوز پریدن  می شود.

اگر در زمان استفاده کردن از فر توکار فیوز بپرد احتمالاً فر توکار شما دچار اتصالی کم و یا خراب شدن شده است.

با پریدن فیوز بهتر است المنت ها را بررسی کرد و بعد از آن سیم کشی و اتصالات را چک کرد و با پیدا شدن ایراد و تعویض فیوز می توان عیب دستگاه را برطرف کرد.

تعمیر فر توکار

تعمیر فر توکار

کارایی قطعه ی ترموستات در فر توکار

قطعه ی ترموستات در فر توکار به این گونه است که به طور مستقیم قطعه ی المنت را کنترل می کند، وظیفه ی ترموستات در کنترل کردن دماست و همانند یک میکروسوئیچ عمل می کند.

زمانی که ترموستات معیوب بشود دمای فر هم غیر قابل کنترل هست و دمای آن بالا و پایین می رود و برای حل این مشکل باید ترموستات را بررسی کرد.

با نیاز داشتن به تعمیر فر توکار قطعه را تعویض و یا تعمیر کرد تا ایراد فر تو کار شما برطرف بشود و نیاز به خرید فر توکار نداشته باشید.

نبودن حرارت در داخل فر توکار

همانطور که گفتیم دستگاه فر توکار دارای المنت می باشد و یک المنت حرارتی در قسمت پایین فر می باشد که برای پخت وپز استفاده شده و با برقی بودن فر باید حرارت ۹۰ درجه داشته باشد.

المنت دیگر در قسمت پایین فر توکار قرار دارد، وجود این دو در کنار هم باعث طبخ غذا خواهد شد، اگر غذا خوب پخته نشود و حالت خام داشته باشد ایراد از المنتی که در قسمت پایین قرار دارد هست.

اگر قسمتی از آن شکسته باشد نیاز به تعویض دارد و دیگر اینکه با روشن کردن فر اگر المنت ها داغ نشد و هوای داخل آن گرم نشود نیاز به تعویض المنتها خواهید بود و با کمک گرفتن از افراد متخصص تعمیرکار تعمیر فر توکار می توان عیب دستگاه را برطرف نمایید.

علت بسته نشدن درب دستگاه فر توکار چیست؟

 اگر در زمان استفاده کردن از فر متوجه بسته نشدن درب دستگاه شدید، گاهی وجود نوسانات برق اختلال در عملکرد سیستم خواهد کرد.

که بهتر است شما واشر درزگیر را چک نموده که با خراب شدن و یا سوخته لازم با انجام کار تعویض خواهید بود و در بعضی مواقع با شل شدن پیچ های صفحه این ایراد نمایان میشود.

که بهتر است چند بار در را باز و بسته کرده و پیچ ها را دوباره ببندید و در حل نشدن مشکل باید با تکنسین های متخصص تعمیر فر توکار تماس حاصل کرده تا اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن ایراد فر انجام بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست