تعمیر مایکروویو

برای پخت و پز بعضی از غذاها از دستگاهی به نام مایکروویو استفاده می شود که عمل پخت را آسان تر و در زمان کمتری اجرا می کند.

که در دنیای امروز که بیشتر افراد وقت کمتری برای اینکار دارند این وسیله کارایی بیشتری دارد و با خراب شدنش و اجرا نشدن برنامه هایش می تواند در انجام کارها اختلال ایجاد کند.

برای نگه داری از این وسیله بهتر است که توجه بیشتری داشته باشید تا کمتر دچار مشکلات بشود و نیازمند تعمیرکاران متخصص تعمیر مایکروویو بشود و شما را ملزم به پرداخت هزینه های اضافی برای تعمیرات دستگاه مایکروویو بکند.

چرا دستگاه مایکروویو در زمان انجام کار جرقه تولید می کند؟

این مورد جرقه زدن دستگاه مایکروویو از مواردی است که بسیار در بین افراد مصرف کننده رایج می باشد، در مواقعی که این اشکال در سیستم  دستگاه مایکروویو ایجاد می شود می تواند از وجود دلایل بسیار ساده و جزیی باشد که به آن توجه نشده است.

یکی از موارد بروز جرقه در دستگاه مایکروویو احتمال دارد که به خاطر اتصال در سیم کشی دستگاه و یا پریز برق باشد.

که شما می توانید با خارج کردن سیم دستگاه از برق، با دقت بسیار سیم کشی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و برای انجام اینکار می توانید از تعمیرکاران متخصص سان سرویس در خرابی دستگاه مایکروویو کمک بگیرید.

دلیل دیگر این است که شما بهتراست از ظروف مخصوص برای دستگاه مایکروویو در زمان آشپزی و یا گرم کردن مواد غذایی استفاده کنید زیرا در غیر این صورت باعث بروز جرقه خواهد شد.

تعمیر مایکروویو

تعمیر مایکروویو

چرا شاهد خروج دود از دستگاه مایکروویو میشوید؟

گاهی ممکن است در زمان استفاده از دستگاه مایکروویو شما خروج دود را از دستگاه مشاهده نمایید، وجود این دود می تواند علتهای متفاوتی داشته باشد.

این بدانید که بهتر است همیشه قبل و بعد از استفاده از دستگاه مایکروویو  دستگاه را به خوبی تمیز کنید زیرا بیشتر این موارد در زمان استفاده کردن از قسمت گریل دستگاه می باشد.

چربی ها و مواد غذایی باقی مانده را در زمان آشپزی باید از مایکروویو پاک کنید زیرا با تجمع چربی در دستگاه  و توری گریل باعث تولید دود از دستگاه مایکروویو در هنگام استفاده کردن از آن می شود.

توجه توجه !!!!!!!

بهتر است افراد مصرف کننده از دستگاه مایکروویو به این موضوع توجه داشته باشند که اگر بنا بر هر دلیلی شاهد مشکلات و نقایصی در عملکرد مایکروویو خود شدند باید در اسرع وقت از دستگاه خود استفاده نکرده و با کارشناسان تعمیر مایکروویو ارتباط برقرار کنند.

از آنها بخواهند عیب دستگاه مایکروویو آنها را برطرف کنند در غیر این صورت احتمال دارد با بی توجهی کردن به موارد سطحی باعث بروز مشکلات بزرگتر و آسیب زدن به قطعات دیگر دستگاه بشود و هرگز این اجازه را ندهند که مایکروویو آنها دچار مشکلات اساسی و بزرگ بشود.

علت گرم نکردن غذا در دستگاه مایکروویو

شاید در زمان استفاده کردن از دستگاه مایکروویو متوجه بشوید که غذا را به خوبی گرم نمی کند، ایراد گرم نکردن غذا از موارد بسیار شایع و متداول در مایکروویوهاست.

مهم ترین کارایی این دستگاه عمل درست گرم کردن مواد غذایی که از وظایف اصلی آن می باشد و اگر نتواند این عملکرد را به خوبی انجام بدهد باید ایراد را برطرف کرد.

دستگاه مایکروویو برای انجام این وظیفه نیاز به ولتاژ بالا دارد و اگر در ساعات اوج مصرف از این دستگاه استفاده بشود نمی تواند به خوبی غذا را گرم کند.

که بهتر است به مواردی نظیر:

استفاده نکردن از دستگاه مایکروویو در اوج مصرف، کثیف نبودن داخل دستگاه مایکروویو، حجم مواد غذایی برای گرم کردن نباید زیاد باشد و با بودن این شرایط بهتر است تایم گرم کردن را بالاتر ببرید.

غذاهای شما اگر از نوع آبدار و یا غذاهای چراب باشد مدت زمان بیشتری را برای گرم کردن نیاز دارد، اگر از مواد غذایی مانند شیر را می خواهید گرم کنید بدانید در زمان گرم شدن باید آن را هم بزنید.

از موارد که نشان دهنده ی این است که دستگاه مایکروویو شما در انجام عمل گرم کردن دچار اشکال شده است گرم نکردن آب در مدت زمانی ۳ دقیقه، اگر این اتفاق نیفتد باید بدانید که دستگاه مایکروویو شما در عملکردش دچار مشکل شده است.

تعمیر مایکروویو

تعمیر مایکروویو

چرا دستگاه مایکروویو دارای سر و صدا میشود؟

اگر در زمان استفاده کردن از مایکروویو متوجه صداهای اضافی شدید باید علت را جویا بشوید.

وجود صداها می تواند به خاطر درست قرار ندادن سینی و شفت که روی ریل دستگاه  قرار نگرفته است، بهتر است ریل زیر سینی را تمیز کنید.

احتمال دارد در حین کارکردن فن دستگاه هم کار کند که اگر در آخر کار این صدای فن شنیده بشود یک امر عادی است.

اگر از ظروف سنگین برای گرم کردن مواد غذایی استفاده کردید وجود این صداها امری طبیعی است.

بهتر است با شنیده شدن صداهای غیر عادی از دستگاه مایکروویو به متخصصین تعمیرکار مراجعه کنید تا ایراد دستگاه را برای شما برطرف کنند و از خرید مایکروویو جلوگیری کنید.

چرا مایکروویو شما به طور ناگهانی خاموش می شود؟

از موارد متداول خراب شدن دستگاه مایکروویو خاموش شدن یهویی دستگاه در زمان استفاده کردن از آن می باشد.

علت بروز این ایراد در بیشتر مواقع خراب شدن میکروسوئیچ می باشد که نیازمند به تعویض خواهد بود، از قطعات دیگر دستگاه مایکروویو  المنت و برد و ترموستات می باشد که در نمایان شدن این ایراد نقش دارند که باید توسط متخصصین تعمیر مایکروویو بررسی گردد.

انجام سرویس و عیب یابی کردن دستگاه مایکروویو

این دستگاه هم مانند دیگر دستگاه ها نیاز به انجام عمل سرویس های دوره ایی و بررسی کردن قطعاتش به ترتیب می باشد که با انجام این کار اگر ایرادی در دستگاه باشد توسط متخصصین انجام می گردد و با سرویس های دوره ایی ایرادش را برطرف خواهند کرد و دچار مشکلات بزرگتر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست