تعمیر ماشین ظرفشویی

دستگاه ماشین ظرفشویی یکی دیگر از وسایل پرکاربرد در آشپزخانه های کنونی می باشد.

بیشتر کارها در منازل توسط این دستگاه ها به صورت الکتریکی و مکانیکی انجام پذیر خواهد بود و با خراب شدن این دستگاه در انجام امور خانه اختلال به وجود می آید.

این دستگاه ماشین ظرفشویی ها دارای مدل های متفاوتی وجود دارد و در دو مدل رومیزی و ایستاده در بازارها موجود می باشد.

برای پیشرفته شدن دستگاه و سهولت انجام کار هر روز دستگاه ماشین ظرفشویی و سیستم داخلی آن در پیچیدگی بیشتری فرو می رود.

افراد تعمیرکار تعمیر ماشین ظرفشویی سان سرویس هم برای امر تعمیرات باید اطلاعات خود را بالا برده و به روز کرده تا در امور تعمیرات دستگاه ماشین ظرفشویی دچار مشکل نشوند.

رعایت مواردی در زمینه خراب نشدن و انجام ندادن تعمیرات ماشین ظرفشویی

هرگاه که می خواهید ظروف را مورد شستشو قرار بدهید باید در ابتدای کار حتماً تمامی ظروف را از باقی مانده ی مواد غذایی پاک کنید تا ذرات غذا در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی وارد نشود.

در زمان شستشوی ظروف برای بهتر پاک شدن کثیفی ظرفها بهتر از مواد شوینده و یا قرصهای مخصوص ماشین ظرفشویی که دارای نماد استاندارد می باشد استفاده کرد و از ریختن مواد سفید کننده در درون مخزن دستگاه خودداری نمایید.

بهتر است که مقدار مواد شوینده را به اندازه ی مناسبی که قرار هست استفاده بشود زیرا بیش از حد و یا کم بودنش باعث اختلال در عملکرد سیستم ماشین ظرفشویی خواهد شد.

حتماً به اندازه ی ظرفیت دستگاه ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید و از قرار دادن بیش از حد متعارف ظروف در داخل ماشین ظرفشویی بپرهیزید.

با توجه به مقدار کثیفی ظروف تایم و نوع برنامه ی شستشوی ظروف را در ماشین ظرفشویی انتخاب نمایید.

در هر منطقه ایی که باشید آب منطقه با توجه به شرایط دارای مقداری سختی آب می باشد که این مورد در تمیزی ظروف تاثیر بسزایی خواهد داشت.

حداقل دستگاه ماشین ظرفشویی خود را هفته ایی یکبار روشن و استفاده کنید و بیشتر در ساعات مناسبی مانند اخر شب ها یا صبح زود استفاده کنید.

بعد از اتمام کار دستگاه درب آن را به طور کامل نبندید تا به طور کامل اجزای داخل آن خشک بشود.

حتماً از چیدمان مطمئن باشید که از گردش آبپاش های اسپری کننده به راحتی صورت گرفته و مانعی بر سر راه آن وجود ندارد.

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

چرا ظروف بعد از شستشو دستگاه ماشین ظرفشویی تمیز نمیشوید؟

در بعضی از مواقع احتمال دارد که بعد از سشستشوی ظروف و اتمام برنامه ی کار دستگاه ماشین ظرفشویی با کثیف بودن ظرفها روبرو بشوید که باید علت را جویا بشوید.

علتش می تواند به خاطر سختی آب در منطقه باشد که باعث جرم گرفتن قطعات خواهد شد و اختلال در عملکرد دستگاه پیش می آید.

مورد بعدی کیفیت و قدرت پاک کنندگی مواد شوینده ی مورد مصرف در دستگاه ماشین ظرفشویی شما خواهد بود که اگر از بهترین برندهای موجود در بازارها و استاندارد نبودنش در این امر مهم موثر خواهد بود.

مورد بعدی می تواند نامرتب و نا هماهنگ چیده شدن ظروف در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی شما خواهد بود که این کار را باید با نهایت دقت و توجه انجام داد.

چرا در ماشین ظرفشویی لکه بر روی ظروف باقی مانده و عملیات خشک نشدن را انجام نمیدهد؟

بهتر است در زمان شستشوی ظروف از مایع جلا دهنده استفاده کرد با وجود این ماده از باقی ماندن لکه برظروف جلوگیری خواهد شد.

وجود این مواد در برنامه ی کوتاه این دستگاه ماشین ظرفشویی موثر نیست، بهتر است در برنامه ی طولانی استفاده بشود و در زمان کوتاه لکه بر روی ظروف باقی خواهد ماند.

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

انجام سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی

بدانید این دستگاه ماشین ظرفشویی هم مانند دیگر دستگاه ها نیازمند انجام سرویس های سالیانه می باشد و از هر برندی (samsung , LG , و…) که باشد باید این کار را انجام داد.

در زمان انجام سرویس های دوره ایی افراد متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی دستگاه ماشین ظرفشویی اتصالات؛ بلبرینگ ها و چرخ دنده ها و کاسه نمد را روغن کاری کرده و در صورت وجود خرابی و نیازمند بودن تعمیرات و یا عمل تعویض صورت می گیرد.

لوله های آب و پوسیدگی و نشتی آب آن را حل و برطرف می نمایند و همچنین اگر لرزشی در دستگاه وجود داشته با تراز کردن و انجام عملیاتی سر و صداهای اضافی را برطرف کرده.

اگر این سرویس ها در زمان مشخص شده انجام دهید مشکلی برای دستگاه ماشین ظرفشویی به وجود نخواهد آمد و با این کار هم از پرداخت هزینه های اضافی در امان هستید و هم بر عمر مفید دستگاه خواهید افزوده خواهد شد.

انجام دادن سرویس های دوره ایی دستگاه ماشین ظرفشویی را جدی بگیرید.

علت کار نکردن دستگاه ماشین ظرفشویی

اگر در زمان استفاده کردن از دستگاه ماشین ظرفشویی متوجه شدید که دستگاه روشن نخواهد شد باید برق دستگاه را بررسی کرد که مشکلی پیش آمده نباشد.

بعد از چک کردن این مورد بهتر است دیگر قطعات دیگر مانند میکروسوئیچ درب و تایمر را چک نمود که برای برطرف کردن این ایراد بهتر است از متخصصین تعمیر ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی

اگر با تخلیه نکردن آب دستگاه ماشین ظرفشویی روبرو هستید بهتر است شیلنگ های ورودی و تخلیه آب دستگاه را بررسی کرد.

اگر ایراد در این قسمتها نبود بهتر است که بدانید ایراد در پمپ تخلیه ی ماشین ظرفشویی خواهد بود که برای تعمیرات و تعویض این قطعه نیازمند کارشناسان مجرب خواهید بود تا دستگاه را عیب یابی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست