ماشین ظرفشویی دربرندهای متفاوت و با کیفیت های برتردر بازار می باشد که احتمال بروز کدهای خطا و ایراد در هنگام کار کردن با این دستگاه وجود دارد بنابراین پیشنهاد شده که سان سرویس را خبر کنید تا تمامی خدمات مرتبط با نصب و تعمیرات قطعات معیوب ماشین ظرفشویی بوش را برای شما ارائه بدهد.

ماشین ظرفشویی بوش همانند دیگر ماشین ظرفشویی ها دارای قطعاتی برای نصب و راه اندازی می باشد که یکی از آنها شیلنگ تخلیه می باشد، این قطعه خیلی مهم می باشد که باید بدان توجه داشته باشید که در صورت انسداد و یا پارگی امکان ریختن آب تخلیهٔ دستگاه به داخل منزل را دارا می باشد بنابراین بهتر است در همان ابتدای کار با دقت و توجه صورت بگیرد و با بروز ایراد فوراً اقدام به رفع آن نمایید.

آموزش تعویض شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی از وسیله های با اهمیت در دنیای امروز در آشپزخانه ها می باشد این وسیلهٔ الکترونیکی هم احتمال دارد که قطعاتش معیوب بشود که می توانید برای برطرف نمودن ایرادهای به وجودآمده با متخصصین سان سرویس هماهنگ کنید و از خدمات آنان بهرهٔ لازم را ببرید.

یکی از مشکلاتی که برای ماشین ظرفشویی احتمال دارد به وجود بیاید اشکال در عملکرد شیلنگ تخلیه می باشد که در حین کار کردن ممکن است که راه آن مسدود شده باشد و یا دچار خمیدگی شده و را بسته شده باشد، گاهی هم احتمال دارد در اثر پوسیدگی کیفیت خود را از دست داده باشد که با توجه به همهٔ این موارد باید اقدامات لازم در این زمینه در جهت برطرف کردن این ایراد انجام داده بشود.

زمانی که شیلنگ دستگاه آسیب دیده و مشکل دارد فقط با فشار آب باز می شود، زمانی که آب را در فشار زیاد قرار می دهید تمام ناخالصی ها و محلول های موجود در آن خارج می شود می توانید از این روش استفاده کنید، از شیلنگ توانسته دوباره استفاده بشود، ولیکن برخی از اوقات که شیلنگ ماشین ظرفشویی مشکلاتی مانند پارگی، پوسیدگی، ترک خوردگی و غیره دارد، دیگر قابل استفاده نیست، هر زمان که با این مشکلات روبرو شدید برای شیلنگ دستگاه شما مشکلی رخ داده، باید به فکر تعویض آن باشید.

آموزش تعویض شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

آموزش تعویض شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

در متن زیر نحوه تعویض شیلنگ تخلیه را به شما خواهیم گفت:

گام ابتدایی این است که باید تمامی وسایل مورد نیاز خود را از قبل مهیا کرده این ابزارها شامل ابزارهایی مانند پیچ، انبر، پیچ، گیره و لوله نو می باشد.

گام بعدی برای انجام شدن کار بهتر است که ماشین ظرفشویی را جا به جا کرد و از جایگاه خود حرکت داد، باید ماشین ظرفشویی را به جلو ببرید.

هنگام برداشتن سوپاپتوجه داشته باشید که به آن ضرری نرسانید.

برای دسترس بودن به قسمت پایین دستگاه، باید آن را به سمت خود متمایل کنید.

وارد مرحلهٔ بعد خواهید شد که باید پنل های زیر را با پیچ گوشتی باز کنید، پس از باز شدن با قطعه شناور مواجه می شوید، شناور به سیم داخل دستگاه متصل می شود که باید مراقب باشید که قطع نشود.

در گام بعدی یک سری لوله های تخلیه آب را مشاهده می کنید که توسط یک صفحه فلزی بسته شده اند، لوله را از پمپ جدا کرده و دقت کنید که قسمت سر پمپ صدمه ایی وارد نکنید.

اکنون در این مرحله پانل بسته شدن باید باز شود، پانل را می توان با استفاده از پیچ گوشتی باز کرد.

با باز کردن گیره های اطراف می توانید لوله را بیرون بکشید.

گام آخر این که باید لوله جدید را از قسمت پنل پشتی وارد کنید و سر آن را به پمپ وصل کنید و با گیره آن را ببندید. و شیلنگ جدید جایگزین شیلنگ خراب شده و قدیمی می شود.

با قرار دادن بست هایی نگه دارندهٔ پانل می توانید آن را محکم ببندید.

بعد از انجام دادن همهٔ این موارد بابد ماشین ظرفشویی را در جایگاه اصلی خود قرار بدهید.

بیشترین عمر ماشین ظرفشویی حدوداً در طی هفت یال می تواند باشد ولی شما می توانید با رعایت یک سری از نکات دستگاه تان را با عمر مفید روبرو نمایید.

مواردی چون استفادهٔ روزانه در طول عمر مفید دستگاه موثر واقع می شود، با قرار دادن این دستگاه در محیطی مرطوب زودتر خراب می شود.

با توجه و دقت کامل از ماشین ظرفشویی بوش استفاده کنید می توانید عمر دستگاه را بسیار بالاتر ببرید.

علل خراب شدن شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

 از ضروری ترین قطعات در ماشین ظرفشویی شیلنگ تخلیه را می توان نام برد.

  •  این شیلنگ تخلیه در ماشین ظرفشویی موظف بوده قسمت حذف آب کثیف از چربی و ظروف کثیف است.
  •  جنس این لوله پلاستیکی نرم است که بسیار انعطاف پذیر است.
  • این لوله گاهی اوقات به دلیل فشار زیاد ناشی از آب آسیب می بیند.
  • در مواقعی که شیلنگ شما چنین مشکلی دارد، باید فوراً شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را تعویض کنید.
  •  محل جایگاه قرارگیری این لوله در انتهای پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی و دقیقاً در کنار موتور دستگاه می باشد.
  • این لوله با گیره فلزی به پمپ تخلیه وصل می شود تخلیه به دلایل مختلفی آسیب دیده است که به آنها اشاره می کنیم.

مواردی شامل فشار بالایی که در اثر جریان آب در دستگاه، شستشوی روزمره و دائم ظروف، کهنه شدن دستگاه بر اثر گذر زمان نیز منجر به پوسیدگی لوله تخلیه می شود.

اصطکاک دستگاه با توجه به گذشت چند سال استفاده معمولی، اگر هر یک از موارد بالا رخ دهد، لوله شما آسیب دیده و پاره می شود.

آموزش تعویض شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

آموزش تعویض شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در منزل

با انجام شدن تعمیرات در داخل منزل دیگر نگران انتقال دادن ماشین ظرفشویی بوش خود به تعمیر گاه نباشید و از طرف دیگر هم از هزینه ها انتقال مصون می مانید و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

 پس می توانید از خدمات در منزل سان سرویس بهره ببرید زیرا افراد متخصص این کادر بسیار آنتایم و وظیفه شناس بوده و سر وقت در منزل شما آماده خدمت رسانی خواهند بود و از طرف دیگر بسیار با تجربه هستند.

 تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در محل

سان سرویس به دلیل در دسترس بودن به راحتی می توانید با یک تماس از خدمات تعمیر در محل آنها استفاده کنید و خیلی سریع عیب به وجود آمده برای دستگاه ماشین ظرفشویی بوش خود را بتوانید برطرف نمایید و نگران خرابی این دستگاه نباشید.

 هزینهٔ تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

همان طور که می دانید قیمت ها متغیر بوده و نوسان دارد بنا به همین دلیل نمی توان یک قیمت مشخص را بیان کرد، از طرف دیگر باید دستگاه مورد باز بینی قرار بگیرد تا عیبش مشخص بشود و قطعه معیوب شناسایی شود و شاید قطعه قابلیت تعمیر را داشته باشد و دراین صورت هزینهٔ کمتری را متقبل خواهید شد.

ولی اگر قطعه بسیار آسیب دیده باشد و قابل درست کردن نباشد باید اقدام به تعویض کرد و بر آورد هزینه های تعمیرات با توجه به این موارد پرداخت خواهد شد.

کلام آخر

ماشین ظرفشویی امکان دارد در حین کار کردن با مشکلات و کدهای خطایی روبرو بشود که شما خودتان بتوانید عیب را رفع کنید ولی در مواقعی این عیب ها گاهی پیچیده تر می شود که ملزم به حضور متخصص می باشد.

بنابراین تاکید می شود ازافراد متخصص چون کارشناسان سان سرویس در خواست داشته باشید تا کار تعمیرات را به صورت کاملاً حرفه ایی انجام بدهند و با مشکلی در عملکرد این دستگاه روبرو نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست