یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای همه پیش بیاید این است که هزینه تعمیر پکیج به عهده مستأجر است یا مالک؟ هزینه تعمیر پکیج با توجه به نوع مشکل پکیج می تواند هم بر عهده مالک و هم بر عهده مستأجر باشد.

در صورتی که شما مستأجر هستید و تأسیسات و پکیج تان نیاز به سرویس یا تعمیر پکیج دارد این مقاله سان سرویس را به شما کمک خواهد کرد که بفهمید بالاخره هزینه تعمیر پکیج به عهده مستأجر است یا مالک؟

هزینه تعمیر پکیج به عهده مستأجر است یا مالک؟

این موضوع که هزینه تعمیر پکیج بر عهده چه کسی است در قانون اجاره ملک توضیح داده شده است، اغلب در قول نامه ای که بین مستأجر و مالک امضا می شود این عنوان قرار داده می شود.

گاهی اوقات ممکن است برخی از افراد به این موضوع توجه نکنند، در این مقاله پاسخ کامل را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

هزینه تعمیر پکیج به عهده مستاجر است یا مالک

هزینه تعمیر پکیج به عهده مستاجر است یا مالک

هزینه تعمیر پکیج را چه کسی بر عهده دارد؟

با توجه به قوانینی که در اجاره ملک وجود دارد، مالک خانه موظف است که پکیج و تأسیسات را به صورت کاملاً سالم در اختیار مستأجر قرار دهد.

در صورتی که تأسیسات و پکیج به صورت سالم به مستأجر تحویل داده شود مطابق با قانون مدنی 486 مستأجر موظف به پرداخت هزینه های جزئی و مالک موظف به پرداخت هزینه های کلی می باشد.

هزینه های تعمیر پکیج به چند دسته تقسیم می شود؟

به طور کلی هزینه های تعمیر پکیج و سایر هزینه های ساختمان به دو دسته جزئی و کلی تقسیم می شود، مسئله مهمی که در این جا پیش می آید این است که هزینه تعمیر پکیج جزئی است یا کلی، که این پاسخ با توجه به عرف تعیین می شود.

به طور مثال هزینه سرویس و تعمیرات جزئی تعمیر پکیج بر عهده مستأجر است اما هزینه نصب پکیج، تعویض قطعات اصلی و… که شامل هزینه های کلی می شود بر عهده مالک است.

اگر مالک یا از پرداخت هزینه تعمیر پکیج سرباز بزند باید چه کاری انجام دارد؟

در صورتی که پرداخت هزینه تعمیر پکیج بر عهده مالک باشد اما هزینه را پرداخت نکند و از پرداخت هزینه سر باز بزند مستأجر می تواند از مالک شکایت کرده و هزینه تعمیر پکیج را از مالک بگیرد.

هزینه تعمیر پکیج به عهده مستاجر است یا مالک

هزینه تعمیر پکیج به عهده مستاجر است یا مالک

اگر هزینه تعمیر پکیج بر عهده مستأجر باشد و مستأجر از پرداخت آن سرباز بزند چه کاری می توان انجام داد؟

در صورتی که هزینه تعمیر پکیج جزئی باشد و خرابی توسط مستأجر اتفاق افتاده باشد و وی هزینه تعمیر را پرداخت نکند، مالک می تواند به شورای حل اختلاف مراجعه کرده و از مستأجر شکایت کند.

نکات مهم در رابطه با هزینه تعمیر پکیج

توجه داشته باشید کلیه نکات مهم در رابطه با هزینه تعمیر پکیج را در اجاره نامه و قول نامه قید کنید که با مالک یا مستأجرتان دچار مشکل نشوید.

در صورتی که مستأجر هستید پیش از اجاره منزل پکیج را بررسی کرده و از سلامت کامل آن مطمئن شوید، در صورتی که پکیج منزل دچار ایراد و خرابی است مشکل را در قول نامه ذکر کنید و از مالک بخواهید که تعمیر پکیج را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست