تعمیر پکیج

با وجود انجام تعمیرات دستگاه پکیج و رونق آن بازار تعمیرات دستگاه پکیج بسیار داغ شده است و با توجه به این که در ساختمان های امروزی به دلیل کارایی راحت تر دستگاه پکیج بیشتر مورد استقبال افراد مصرف کننده قرار گرفته است.

با وجود جمعیت زیاد و مصرف بالای انرژی مهندسین در تلاش بودند که برای کاهش مصرف انرژی راه چاره ایی را بیندیشند و یک جایگزین بهتر برای آبگرمکن ها و موتورخانه ها پیدا کردند که آن محصول پکیج می باشد.

دستگاه های پکیج از مصرف کمتری برخوردارند، سرعت عمل بالاتری دارند و در زمان خراب شدن نیازمند تعمیرات تخصصی تعمیر پکیج خواهند بود.

در گذشته بیشتر آپارتمان ها از موتورخانه ها برای تولید گرما استفاده میکردند که به دلیل سر و صدای زیاد و مشترک بودن با واحدهای دیگر شاهد مشکلات دیگری بودیم که برای رفع این مشکلات از دستگاه پکیج استفاده کردند.

پکیج ها در واقع موتورخانه های کوچکی هستند که هر کسی می تواند در واحد خود نصب کرده و با اختیار و نیاز خود و در مواقع مصرف از آن استفاده کرده.

جای کمتری را در خانه های کوچک امروزی اشغال کرده و به دلیل راندمان بالاتر بیشتر مورد توجه افراد مصرف کننده قرار دارد.

چرا دستگاه پکیج آب را گرم نمیکند؟

این دستگاه پکیج با داشتن پیشرفتها و یکسری مزیتها بالاخره ممکن است دچار ایراد بشود که نیاز به تعمیرات توسط کارشناسان سان سرویس داشته باشد.

اگر با گرم نکردن آب روبرو شدید اول باید جریان گاز را بررسی کرد که از قطع و یا وصل بودن گاز مطمئن باشیم و یا از خاموش و روشن بودن اطمینان داشته باشیم.

بعد از این مرحله بهتر است که فشار آب را چک کرده زیرا کم و زیاد شدن فشار آب هم بر سرد و گرم بودن آب تاثیر گذار خواهد بود.

علت دیگر می تواند به خاطر وجود رسوب گرفتن دستگاه پکیج این مشکل را شاهد بودید که برای انجام رسوب زدایی باید اقدام نمایید تا رفع عیب بشود.

تعمیر پکیج

تعمیر پکیج

باز بودن راه خروجی دستگاه پکیج توسط دودکش

هوای خروجی دستگاه پکیج با دودکش به خارج از منازل راه پیدا کرده و یکی از خطرناکترین موارد اشکال در سیستم دستگاه پکیج گرفتگی دودکش خواهد بود که باید باز بودنش را بررسی کرد.

که می تواند افراد را به ضررهای جانی و مالی متحمل کند که هر چند وقت یکبار بهتر است که لوله های دستگاه پکیج را بررسی کرد و در صورت گرفتگی آن را تخلیه کرد.

وجود صداهای ناهنجار در دستگاه پکیج

ممکن است شما صداهای غیر طبیعی را در دستگاه پکیج شاهد باشید و تولید صداها به خاطر هوا گرفتن دستگاه پکیج و یا رسوب گرفتن می باشد، بیشتر احتمال هوا گرفتن دستگاه پکیج می باشد.

زیرا در زمان رسوب گرفتن دستگاه فشار آب کم و زیاد شده و عبور آب را مشکل کرد و با اختلال روبرو خواهد بود و این مورد باعث بروز صداهای زیاد در دستگاه پکیج خواهد شد.

نیاز به رسوب زدایی دارد و باید با کارشناسان تعمیر پکیج در ارتباط باشید و از آنها بخواهید این سرویس را برای دستگاه پکیج انجام بدهند تا ایرادش را برطرف کنند.

روشن نشدن دستگاه پکیج به چه علت است؟

هر گاه دستگاه پکیج روشن نشود می تواند به دلایل مطرح شده باشد، اول اینکه می تواند به خاطر افت فشار که مقدار آب در داخل مدار گرمایشی کم هست و یا نشتی آب در منبع وجود دارد.

دوم اینکه به خاطر گرفتگی مدار گرمایشی است که جریان آب در مدار با اختلال در عملکرد وجود دارد و پمپ پکیج دچار مشکل شده و این اختلال در عملکرد باعث شده که برد دستگاه به آن فرمان خاموش شدن را بدهد.

بازهم دلیل دیگر گرفتگی توسط رسوبات خواهد بود، همانطور که بیان کردیم رسوبات در عملکرد کار دستگاه پکیج خیلی تاثیر دارد و کارش را اختلال همراه می کند و بهتر است با انجام عملیات رسوب زدایی این ایراد را برطرف نمایید.

تعمیر پکیج

تعمیر پکیج

چرا دستگاه پکیج جوش می آورد؟

با بالا رفتن فشار دستگاه پکیج می تواند در جوش آمدن آن موثر باشد و باید فشار دستگاه را تنظیم کرده و نامناسب بودن تنظیمات و بالا رفتن فشار نشانه ایی از عدم عملکرد صحیح دستگاه پکیج می باشد.

فشار آن باید در حد ۱٫۵ تا۰٫۷ باشد و بالا و پایین تر رفتن از این حد مشخص شده می تواند در آسیب رساندن به دستگاه موثر واقع بشود، تا صدماتی را به پمپ و قطعات دیگر نزند.

چرا دستگاه پکیج یهویی خاموش می شود؟

اگر در حالت زمستانه ی دستگاه پکیج خاموش بشود علتش می تواند به خاطر پایین بودن درجه گرمایشی و خراب بودن کلید تنظیمات دما ست.

عوامل دیگری مانند خراب شدن ترموستات، آسیب و خراب شدن NTC مدار گرمایشی، نبودن گردش درست در مدار گرمایشی پکیج در خاموش شدن یهویی دستگاه پکیج نقش دارد.

گردش نامناسب آب به این خاطر است که با خراب شدن پمپ که در سرعت افزایش دما تاثیر دارد چون رادیاتورها را گرم نکرده باعث خاموش شدن می شود.

مسدود شدن صافی برنجی دستگاه و رسوب گرفتن قطعه ی مبدل حرارتی که در کم و زیاد شدن آب موثر می باشد و در خاموش شدن پکیج نقش دارد.

انجام سرویس های دوره ایی دستگاه پکیج

شما مصرف کنندگان بهتر است بدانید که انجام سرویس پکیج یک امر مهم تلقی می شود و بهتر است که در مواقع مشخص شده آن را انجام بدهید.

با انجام آن می توانید از خرابی ها آن جلوگیری به عمل آورید و با تعمیر و یا تعویض به موقع قطعات آسیب دیده می توانید از پرداخت هزینه های گزاف خودداری نمایید و بر طول عمر مفید دستگاه خود بیفزایید و از تعمیر پکیج خود جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست