پکیج یکی از لوازم خانگی گرمایشی است که ممکن است به دلایل مختلفی دچار ایراد و خرابی شود و به تعمیر نیاز پیدا کند، در صورتی که پکیج تان به تعمیر نیاز داشته باشد توصیه می شود تعمیر آن را به تکنسین های متخصص بسپارید، عیب یابی پکیج ها در برندها و مدل های مختلف متفاوت است در نتیجه برای تعمیر پکیج باید برند و مدل پکیج را بشناسید، در این مقاله سایت سان سرویس به آشنایی با قطعات پکیج می پردازیم.

آشنایی با قطعات پکیج و نحوه تعمیر آن

در این مقاله به آشنایی با قطعات پکیج خواهیم پرداخت، مهم ترین مرحله در تعمیر پکیج، عیب یابی پکیج است، در اولین مرحله باید با انواع عیب و ایرادات رایج پکیج ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید مشکل را در کمترین زمان ممکن برطرف کنید.

اولین قدم در تعمیر پکیچ

عیب یابی ارورهای پکیج از مهم ترین مراحل تعمیر پکیج شناخته می شود، ارورها، مشکلات اصلی پکیج هستند که به صورت عدد و حروف بر روی صفحه نمایش پکیج نمایش داده می شوند.

آشنایی با قطعات پکیج

آشنایی با قطعات پکیج

مشکلات رایج پکیج

  1. پکیج روشن نمی شود.
  2. پکیج گرم نمی شود.
  3. آب مصرفی پکیج گرم نمی شود.
  4. پکیج صداهای زیاد و غیرعادی دارد.
  5. آب پکیج سرد و گرم می شود.

بررسی آب دستگاه پکیج

پکیج دیواری دستگاهی گرمایشی است که برای عملکرد صحیح به برق، آب، گاز و اکسیژن نیاز دارد، باید بدانید در صورتی که آب پکیج به صورت کافی نباشد پکیج روشن نشده و به درستی کار نمی کند، توجه کنید میزان درجه آب پکیج باید یک تا یک و نیم بار باشد.

بررسی برق دستگاه پکیج

در مرحله بعدی تعمیر پکیج، برق پکیج را بررسی کنید، از وصل بودن دوشاخه به پریز مطمئن باشید، در صورتی که پکیج روشن نمی شود دوشاخه را از پریز جدا کرده و برعکس وصل کنید چرا که پکیج ها به فاز و نول حساس اند.

بررسی گاز دستگاه پکیج

در مرحله بعدی از تعمیر پکیج گاز دستگاه را بررسی کنید، اکسیژن از مهم ترین مواردی است که در عملکرد صحیح پکیج مؤثر است، در صورتی که فن های پکیج دچار ایراد و خرابی شود، احتراق به درستی صورت نگرفته و دستگاه تان دچار آسیب جدی می شود.

در صورتی که فن های پکیج از کارفتاده اند، قسمت بالایی پکیج را بررسی کنید، دو دریچه با درپوش های پلاستیکی در قسمت بالای پکیج وجود دارد که باید درپوش ها را باز کرده و به دودکش متصل کنید، توجه کنید دودکش کوچک ترین نشتی نداشته باشد.

معرفی قطعات اصلی پکیج

شناسایی قطعات اصلی پکیج از دیگر موارد تأثیر گذار در تعمیر پکیج شناخته می شود، برای تعمیر پکیج باید با قطعات اصلی و مهم پکیج آشنایی داشته باشید تا بتوانید عیب یابی و تعمیرات را به درستی انجام دهید.

معرفی برد پکیج

برد یکی از اصلی ترین قطعات پکیج معرفی می شود که اصلی ترین وظایف را دارا می باشد، این قطعه شامل قطعات کوچک تری از جمله آی سی، خازن، رگلاتور، مقاومت و… است، ارتباط بین تمامی قطعات پکیج از مهم ترین وظایف برد پکیج شناخته می شود.

قطعات برد شامل فیوز، رله، آی سی، ترانس و… است که هر یک وظیفه ای خاص داشته و تعمیر هر یک به تخصص نیاز دارد.

آموزش تعمیر پکیج

آموزش تعمیر پکیج

جرقه

جرقه از دیگر قطعات اصلی پکیج است که در اثر چند برابر شدن ولتاژ ورودی، قوس الکتریکی به وجود آمده و از طریق تماس با گازی که از شعله خارج می شود موجب روشن شدن پکیج می شود.

 فلوسوئیچ

فلوسوئیچ یا کلید جریان در مسیر ورودی آب به شوفاژ و رادیاتور قرار گرفته و می تواند مسیر ورودی را به صورت جریان الکتریکی قطع و وصل کند.

وریستور

وریستور نوعی از مقاومت ها هستند که به ولتاژ اضافی اجازه ورود به درون دستگاه را نداده و می تواند باعث سوختن سایر قطعات حساس شود.

پمپ سیرکولاسیون

با استفاده از پمپ سیرکولاسیون گرمایش و تنظیم فشار آبگرم انجام می شود، زمانی که فشار آب یا گرمایش پکیج دچار افت شود این پمپ فشار را افزایش می دهد.

شیر اطمینان

شیر اطمینان از قطعات مهمی است که در برابر فشار و دما حساس است، زمانی که آب به دمای بیش از حد می رسد این شیر تحت فشار قرار گرفته و باز می شود، در نتیجه پکیج تخلیه می شود.

ترموستات دود

ترموستات دود یا سنسور دود قطعه ای مهم است که به کلاهک تعدیل متصل می شود، در صورتی که دودکش پکیج دچار مشکل شود و نتواند به درستی کار کند، این سنسور پکیج را خاموش می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست