تعمیر کولرگازی

کولر گازی از لوازم خانگی در منازل امروزی است که وظیفه ی خنک کنندگی در منازل را دارد که در دنیای کنونی از این وسیله بیشتر استفاده می شود و جایگزین  کولرهای آبی شده است.

به دلیل پیشرفت هایی که در تولیدش بوده بیشتر مصرف کنندگان تمایل به خرید و استفاده ی آن دارند.

کولرگازی دستگاهی است که با توجه به مدرن بودن و پیشرفت هایی که در وجود دارد عمل تعمیراتش نیازمند تخصص می باشد و باید از افراد با تجربه و دارای مهارت بالا تعمیر کولرگازی سان سرویس استفاده کرد.

سرویس کولر گازی

از اقدامات مهم و ضروری در زمان استفاده کردن از کولر انجام سرویس های دوره ایی آن می باشد.

در بعضی از کولرها به دلیل فرسوده شدن و کثیف شدن فن و یا تمام شدن گاز کولر مشکلاتی در آن نمایان می شود که با انجام به موقع سرویس ها می توان از بروز مشکلات جلوگیری کرد.

اینکار توسط متخصصین با تجربه تعمیر کولرگازی صورت می گیرد و تمامی قطعات را بررسی کرد و اگر ایراد سطحی وجود داشته باشد با برطرف کردن از صدمه زدن به قطعات دیگر خودداری می شود.

بیشتر مصرف کنندگان بر این تصور هستند که هر وقت دستگاه کولرگازی خراب بشود باید با تعمیرکاران تعمیر کولرگازی تماس گرفت.

در صورتیکه سخت در اشتباه هستند باید قبل از نمایان شدن مشکل دستگاه را بررسی کرد و ایرادات کوچک را برطرف نمود.

تعمیر کولرگازی

تعمیر کولرگازی

وجود نشتی آب در کولرگازی

ممکن است در زمان استفاده کردن از دستگاه کولر گازی متوجه نشتی آب از کولرگازی بشوید که رایج ترین دلیلش می تواند به خاطر بسته بودن راه خروجی آب باشد.

علت این مسدود شدن به خاطر وجود رسوبات و گرد و غبار می باشد که راه خروجی را بسته است که در مرحله اول باید این موارد را بررسی کرد.

بعد در مرحله ی بعدی بهتر است نحوه ی قرار گرفتن شیلنگ را چک کرد شاید در اثر تا شدن و یا پیچ خوردگی عمل تخلیه را با مشکل روبرو کرده است؟

مواردی مانند عایق نبودن و کمبود گاز در دستگاه کولر گازی احتمال بروز چکه ی آب و نشتی از کولر گازی باشد که برای تعمیرات نیاز به یک متخصص تعمیر کولرگازی دارید.

نداشتن سرمای کافی کولرگازی برای چیست؟

دستگاه کولرگازی شما احتمال دارد که در زمان استفاده کردن محیط را به خوبی خنک نکند، علت این مشکل می تواند به خاطر کثیف شدن فیلتر هوای کولر گازی، کندانسور، خراب شدن کمپرسور، صدمه دیدن سنسور تشخیص دما، برد اصلی دستگاه کولرگازی، موتور فن داخلی و بیرونی و خازن کولر باشد.

که توسط متخصصین ماهر باید تک به تک این قطعات را مورد بررسی قرار بدهد تا علت اصلی را جویا بشود زیرا با خراب شدن هر یک از این موارد اختلال در عملکرد کولرگازی به وجود می آید.

پریدن فیوز بعد از روشن کردن کولرگازی چیست؟

اگر در زمان روشن کردن دستگاه کولر گازی با پریدن فیوز روبرو می شوید احتمال دارد که اتصالی کوتاهی در مدار الکتریکی باشد که باید افراد متخصص تعمیر کولرگازی قطعات یونیت داخلی و کمپرسور و فن کولر گازی را چک کنند.

که بیشتر این موارد پریدن اشکال در قسمت کمپرسور و یا فن کندانسور خواهد بود که به خاطر وجود نوسانات برقی این مشکلات برای کولر گازی رخ می دهد.

چرا باد کولر گازی گرم می شود؟

هر زمان که کولرگازی باد گرم را تولید کرد باید در ابتدا خروجی باد گرم را بررسی کرد زیرا در بیشتر موارد وقتی گرما به طور کامل خارج نشود از قسمت کندانسور می تواند این ایراد پیدا بشود که با چک کردن می توان علت را مشخص کرد.

اگر دستگاه کولر گازی را بیش از حد گاز بزنید با چه مشکلاتی روبرو می شوید؟

می دانید که کولر گازی با داشتن گاز کم می تواند مشکلاتی داشته باشد ولی همان طور که وجود گاز کم مشکلاتی دارد این را بدانید که بیش از حد گاز داشتن هم می تواند مشکلاتی را به بار بیاورد.

از علائم بیش از حد بودن گاز کولر گازی می توان بالا رفتن صدای کمپرسور، سوختن کمپرسور، زمانی که لوله ی مکش دچار یخ زدگی می شود، اولوردهای مکرر کمپرسور و همچنین بالا رفتن جریان مصرفی بالاتر می تواند باشد.

مقدار گاز معین شده ی کولرگازی باید توسط تکنسین های مجرب مشخص بشود و به اندازه ی کافی دستگاه را پر بکنند که دچار مشکلات نشود.

تعمیر کولرگازی

تعمیر کولرگازی

علت خراب شدن قطعه ی کمپرسور کولر گازی چه چیزی می تواند باشد؟

به هر حال یک سری موارد در خراب شدن قطعات سیستم کولر گازی نقش دارند که با داشتن اطلاع در مورد آنها  می توانید از سوختن کمپرسور جلوگیری های لازم را به عمل بیاورید.

نشتی مبرد، کثیف شدن کویل کندانسور در کولرگازی، داشتن برق تغذیه ایی نامناسب، نبودن تعادل در بین ظرفیت کولر گازی با محیط منازل، خراب شدن قطعه ی خازن در کولر گازی، عدم انجام سرویس ها و نگهداری نامناسب از کولر گازی در به وجود آمدن این مشکل نقش بسزایی دارند.

دلیل لرزش کولر گازی در زمان روشن شدن

در مرحله ی اول برای بررسی کردن این لرزش می تواند به خاطر از بین رفتن لاستیک های ضربه گیر کمپرسور باشد که باید متخصصین این اشکال را برطرف کنند.

ولی عوامل دیگری مانند اتصال لوله های مسی داخلی، وقتی که یونیت خارجی روشن نشود، نصب غیر استاندارد باشد که باید چک کرد این لرزش را زود برطرف کرد.

خراب شدن فن کولرگازی

یکی دیگر از قطعات مهم در کولرگازی فن کولرگازی است که خراب شدنش بسیار مهم و پر اهمیت می باشد.

کولرهای گازی دارای دو فن می باشد که یکی از آنها هوای داخل را به اپراتور رد می کند و فن دیگر هوا را از روی کندانسور رد می کند و گرمایی را که جذب شده را به خارج از ساختمان هدایت می کند.

که هر کدام از این قطعات در عملکردش اختلال ایجاد بشود در سرمادهی و قدرت کولر گازی کاهش ایجاد می کند.

در صورت بروز هر گونه مشکل باید در اولین فرصت با تکنسین های تعمیر کولرگازی تماس بگیرید تا دستگاه را عیب یابی کرده و ایرادش را برطرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست