تعمیر اسپلیت با گارانتی

همان طور که در منازل مشاهده می کنید امروزه از دستگاه خنک کننده ی اسپلیت برای تهویه هوا و ایجاد هوای خنک استفاده می شود.

در مناطقی که آلودگی هوا بیشتر است بهتر از این مدل خنک کننده استقبال شده است ولی باز هم این دستگاه اسپیلیت با پیشرفت های امروزی و گونه های مختلف باز هم احتمال خراب شدنش زیاد است که نیاز به تعمیرات داشته باشد.

در صورت بروز هر گونه مشکل در دستگاه اسپلیت بهتر است با تکنسین های با تجربه و ماهر اقدام برای تعمیرات و یا تعویض قطعات انجام بدهید تا آسیبی را به قطعات دیگر وارد نکنید.

چرا دستگاه اسپلیت هوای داخل اتاق را به خوبی خنک نمی کند؟

یکی از مواردی که احتمال دارد برای اسپیلیت شما به وجود بیاید پیدایش چنین مشکلی است که خنک نمیکند.

نمایان شدن این مشکل می تواند شامل موارد زیر مانند خراب شدن قطعات کمپرسور که اگر این قطعه با مشکل روبرو بشود دستگاه قدرت خنک کنندگی کمتری خواهد داشت.

علت دیگر می تواند به خاطر کم شدن گاز خنک کننده باشد که اگر مقدار این گاز کم بشود و پایین تر از حد معین شده باشد باد گرم تولید می کند و باید شارژ گاز را برای برطرف کردن این ایراد انجام بدهید.

دلیل آخر می تواند به علت خراب شدن برد الکتریکی اسپلیت شما باشد که هر تنظیماتی که دوست دارید را نمی توان روی دستگاه اسپیلت اجرا کرد و دستگاه اسپیلت نمی تواند باد خنک تولید بکند.

برای برطرف کردن هر گونه عیب اسپلیت بهتر است با متخصصین ماهر و دارای تجربه تعمیر اسپلیت سان سرویس در میان گذاشت و از اطلاعات آنها کمک گرفت تا اقدام به تعویض قطعات و یا تعمیر آنها بپردازند.

تعمیر اسپلیت

تعمیر اسپلیت

انجام سرویس دوره ایی اسپلیت

با عرض تاسف بیشتر افراد مصرف کننده انجام سرویس دوره ایی را خیلی بدان اهمیت نمی دهند و همیشه احساس می کنند در صورت خراب شدن قطعات باید اقدام نمود ولی بدانید با سرویس اسپلیت می توانید از آسیب زدن به قطعات دیگر جلوگیری لازم را به عمل آورید.

با هزینه های کمتر ایرادهای جزیی را برطرف کرده و دستگاه را هر ۶ ماه یکبار مورد چک و بررسی قرار بدهید تا اگر اشکالی در نحوه ی عملکردش مشاهده شد و با چک کردن قطعاتش مشکلات در آینده نداشته باشد.

فواید استفاده کردن از دستگاه اسپلیت

این نوع دستگاه ها که به جایگزین کولرهای آبی شده است را می توان در فضای با رطوبت بالا می تواند به راحتی کار کند، نیازمند آب نیست.

نحوه ی سرماسازی و ایزولاسیون هوای داخل ساختمان و خارج آن را می توان از مزیت هایش نام برد و با بی نیاز بودنش به آب می توان در مصرف آب جلوگیری به عمل بیاید.

نحوه ی تولید سرمای این دستگاه به مانند دیگر وسایل خنک کننده از یک الگو بهره برداری می کند و در مناطق شرجی بسیار خوب کار می کند.

علت وجود برفک روی لوله ها چی می تواند باشد؟

از موارد با اهمیتی که از مشکلات کولر گازی خواهد بود برفک روی لوله ها می تواند باشد که این خود نشانه ی اندازه ی شارژ دستگاه و دلیل دیگر تمیز نبودن فیلترها می باشد.

در زمان خاموش کردن و استفاده نکردن از دستگاه اسپلیت وجود یخ خود ایجاد نشتی خواهد کرد و هرگز تصمیم به ریست کردن کولر گازی نگیرید و اگر با انجام عملیات تمیز کردن فیلتر اسپلیت ایراد آن برطرف نشد.

حتماً باید با یک متخصص تعمیر اسپلیت تماس بگیرید تا کارهای اولیه برای رفع عیب این دستگاه را انجام بدهند.

دلیل صداهای غیرعادی و لرزش در اسپیلیت

اگر روزی از دستگاه اسپیلت شما صداهای ناهنجاری شنیده بشود باعث نگرانی خواهد شد که علت را برطرف کنید که موجب سلب آرامش شما شده است.

گاهی ممکن است که به خاطر یونیت های داخلی و خارجی و یا از نا متعادل بودنشان باشد که نیازمند یک آچارکشی درست خواهند بود و باید دستگاه را بررسی کرده و عیب یابی نمود تا ایرادش را برطرف نمایید.

چرا فن داخلی دستگاه اسپلیت از کار افتاده است؟

اگر در زمان استفاده کردن از این دستگاه متوجه این ایراد شدید که فن از کار افتاده و دیگر کار نمی کند بدانید علتش به خاطر یخ زدن روی کویل و مسدود شدن فیلتر هوا و در نهایت خرابی رله فن و یا خرابی موتور فن خواهد بود که باید اقدام به تعمیر اسپلیت را شروع کنید تا ایرادش را به راحتی برطرف نمایید.

ایراد پیدا کردن و خراب شدن قطعه ی کمپرسور

با خراب شدن قطعه ایی به نام کمپرسور عملکرد دستگاه اسپلیت و موتور آن دچار مشکل خواهد شد که در تولید هوای سرد و خنک با مشکل روبرو خواهد شد و نمی تواند هوای سرد را تولید کند.

در زمانی که کمپرسور به اضافه بار دچار خواهد شد و یا اینکه فیلتر و کویل آلوده باشد و نتوانند کار خود را به نحو احسنت انجام بدهند.

شما تولید باد گرم را از دستگاه شاهد خواهید بود که برای برطرف کردن ایراد اسپیلت بهتر است با تکنسین های تعمیر اسپلیت در ارتباط باشید تا مشکل دستگاه را در تایم کوتاهی برایتان برطرف نمایند.

تعمیر اسپلیت

تعمیر اسپلیت

اشکالات فنی که ممکن است برای دستگاه اسپیلت شما پیش بیاید؟!

ممکن است برای دستگاه شما مواردی از اختلال در عملکرد دستگاه به وجود بیاید که بهتر است با آگاهی کامل وارد عمل بشوید.

یکسری موارد شایع در بین این دستگاه ها وجود دارد:

اختلال در عملکرد برد اصلی، آسیب دیدن رله استارت، صدمه دیدن کمپرسور، خراب شدن فن، خراب شدن ترموستات، خراب شدن صفحه ی نمایشگر دستگاه اسپیلیت،آسیب دیدن سیستم الکترونیکی می باشد که هر یک از این موارد تخصصی می باشند و در تعمیر اسپلیت نیازمند تخصص می باشند.

وجود صدای زیاد کندانسور

از مهم ترین علتهای به وجود آمدن این مشکل نیازمند بودن دستگاه اسپیلیت (air conditioners) به شارژ گاز خواهد بود که با انجام سرویس های به موقع و چک کردن مقدار گاز می توان این ایراد را برطرف نمود.

چند توصیه ی مهم در زمان استفاده کردن از این دستگاه اسپلیت

  • در مواقعی که می خواهید از اسپیلیت استفاده کنید باید در و پنجره ها را ببندید.
  • هرگز به طور دائم از دستگاه استفاده نکنید و در فواصل زمانی به آن استراحت بدهید.
  • در زمان روشن شدن اسپیلیت بهتر است که از وسایل گرما زا کمتر استفاده بشود.
  • برای داشتن یک عملکرد خوب بهتر است که دستگاه را از قرار دادن در تابش نور خورشید خودداری نمایید.
  • اگر در منزل هر دوی کولر آبی و گازی دارید سعی نکنید که از هر دوی آنها همزمان استفاده بشود.
  • فیلترهای دستگاه را همیشه مرتب و تمیز نگه دارید.
  • سرویس های دوره ایی در زمان مقرر انجام بدهید.

نشتی آب از دستگاه اسپیلیت

از متداول ترین موارد که مشاهده می شود نشتی آب هست، نمایان شدن این مشکل می تواند به خاطر انسداد راه آب خروجی باشد که با بررسی و تمیز کردن لوله باید مشکل برطرف بشود.

البته این را هم بدانید که کمبود گاز هم می تواند این مشکل را هم به وجود بیاورد در هر صورت با برطرف نشدنش باید با تعمیر کاران متخصص تعمیر اسپلیت ارتباط برقرار کنید تا مشکل برطرف بشود.

اگر با روشن کردن اسپیلیت فیوز بپرد مشکل چیست؟

اگر اتصالی در دستگاه وجود داشته باشد باعث فاسد شدن خازن ها خواهد شد برای برطرف کردن این مشکل بهتر است پوشش کولر را برداشته و خازن ها را چک کرد.

اگر مشکلی و یا سوختگی وجود داشت آن را تعویض کنید و اگر با انجام این کار برطرف نشد احتمال دارد به خاطر کمپرسور  و یا فن باشد که بهتر است توسط کارشناسان بررسی بشود.

بهتر است در انتخاب افراد تعمیرکار توجه داشته باشید که از افراد ماهر و با تجربه تعمیر اسپلیت کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست